01:30 05 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

پولیس مسکو از دستگیری برخی افراد که در تجمع های غیرقانونی در این شهر شرکت داشتند، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، برخی از افرادی که در تجمعات اعتراضی غیرقانونی که در شهر مسکو برگزار شده، شرکت کرده اند، دستگیر شدند.

نیروهای پولیس با بلندگو به معترضان درباره لزوم رعایت فاصله اجتماعی، بکار گیری از ماسک و دستكش و همچنین عدم تأیید این تجمعات هشدار می دهند.

پولیس مسکو افرادی را که با پلاکارد و افرادی را که صورت خود را با کلاه، روسری و یا ماسک کاملاً پوشانده اند، بازداشت می کنند. تاکنون اطلاعات دقیقی از شمار دستگیر شدگان اعلام نشده است.

گزارش شده در این تجمع غیرقانونی که در میدان پوشکین شهر مسکو برگزار شده، شماری زیادی از خبرنگاران نیز حضور دارند.

وزارت داخله و دادستانی کل روسیه بارها درباره مسئولیت سازمان دهندگان و شرکت کنندگان در این تجمعات غیر قانونی در مسکو و سایر شهرها در 23 جنوری هشدار داده اند و آنرا عاملی تحریک کننده تلقی و تهدیدی برای نظم عمومی اعلام کرده و تاکید شده که بلافاصله با این تجمعات برخورد می شود.

یادآوری می کنیم، که پیش از این هواداران الکسی ناوالنی چهره مخالف دولت روسیه در انترنت با انتشار مطالبی به برگزاری تظاهرات هماهنگ نشده در روز 23 جنوری جهت حمایت از ناوالنی دعوت کردند. وزارت کشور روسیه و دفتر دادستانی کل در مورد پاسخ گویی سازمان دهندگان و شرکت کنندگان در هر گونه اقدام غیرمجاز و سایر رویدادهای برنامه ریزی شده در این تاریخ هشدار داده و تاکید کرده اند که چنین اقداماتی تحریک آمیز و تهدید نظم عمومی تلقی شده و با آن برخورد خواهد شد.

الکسی ناوالنی روز 17 جنوری از آلمان به روسیه بازگشت و در بدو ورود به مسکو در میدان هوایی دستگیر شد. دادگاهی در مسکو وی را به 30 روز زندان محکوم کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر