09:23 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

بسیاری از بیکاران در عربستان به دلیل بیکاری دست به اعتراضات زده اند.

به گزارش اسپوتنیک، منابع عربی اعلام کرده اند که شماری از شهروندان سعودی، اعتراضات خود را از طریق توییتر آغاز کردند.
گفته می‌شود که در این کشور فعالان هشتگی را تحت عنوان «تجمع بیکاران سعودی » راه اندازی کرده اند.
پیش از این هشتگ « تجمع افراد بیکار سعودی» در آگوست 2020 برای انتقاد از نحوه برخورد دولت با بحران بیکاری در عربستان منتشر شده بود.


روز گذشته افراد بیکار در عربستان با هشتگ « تجمع افراد بیکار» بر سوء مدیریت مقامات سعودی تاکید کردند و گفتند: عربستان به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای عربی و بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است که این مسئله بر بیکاری افراد تاثیری نداشته است.
فعالان تأکید کردند که با وجود «اصلاحات اقتصادی» که بیش از دو سال پیش آغاز شده و آنگونه که « محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در خصوص چشم‌انداز خود تبلیغ می‌کرد، فرصت‌های شغلی یا توسعه سایر صنایع غیر نفتی توفیق چشمگیری ایجاد نشده است.
اداره کل آمار عربستان گزارشی را در هفته گذشته به نشر رساند که نرخ بیکاری در بین سعودی‌ها در پایان سه ماهه دوم سال گذشته 15.4 درصد بوده است.
فعالان سعودی برخی از اطلاعات مقامات مربوط به بیکاری را از طریق هشتگ منتشر کردند ، از جمله اینکه 53.5 درصد سعودی‌های بیکار دارای مدرک لیسانس هستند.
فعالان توییتری خاطرنشان کردند که این آمار بیکاری نشان‌دهنده تزلزل در تصمیمات دولت، برنامه ریزی ضعیف و همچنین عدم صلاحیت مقامات سعودی در حل بحران‌های جامعه است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر