09:11 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز یکشنبه، نسبت به اظهارنظر سفارت امریکا در مسکو درباره تظاهرات غیرقانونی روز گذشته در روسیه واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در شبکه "راسیا 1" گفت: "البته که انتشار چنین مطالبی درست نبوده و به طور غیرمستقیم دخالت کامل در امور داخلی کشور ما به حساب می آید. در واقع به نوعی حمایت مستقیم از نقض قوانین روسیه و حمایت از تظاهرات غیرقانونی به شمار می آید."


وی در ادامه افزود: "چنانچه چنین اقدامی در زمان ناآرامی های امریکایی که در آمریکا به راه افتاده بود و همچنان ادامه دارد، از سوی سفارت ما صورت می گرفت، احتمالا موجب ناخرسندی واشنگتن می شد."
پیشتر سفارت امریکا در مسکو در واکنش به تظاهرات غیرقانونی در شهرهای مختلف روسیه در یادداشتی توئیتری نوشت، که گزارش های مربوط به این تظاهرات را دنبال کرده و از حقوق تمامی مردم برای اعتراضات مسالمت آمیز و آزادی بیان حمایت می کند. این نهاد دیپلماتیک همچنین اقدامات دولت روسیه در قبال این تظاهرات را در جهت "سرکوبی این حقوق" توصیف کرد. این در حالی است که واشنگتن نیز پیشتر شاهد اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بود و سفارت امریکا هیچ گونه واکنشی به این رویدادها نشان نداد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر