03:50 05 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اسرائیل روز یکشنبه به طور رسمی سفارت خود در امارات متحده عربی را گشایش کرد.

به گزارش اسپوتنیک، لیور حیات سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل روز یکشنبه خبر داد، که سفارت این کشور با ورود هیات دیپلماتیکی اسرائیل، امروز به طور رسمی در ابوظبی گشایش یافت.

شبکه 12 اسرائیل گزارش داد، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل گفته است، که سفارت اسرائیل در امارات متحده عربی، طیف گسترده‌ای از روابط میا ن کشورها در تمامی سطوح را به پیش خواهد برد و روابط با دولت امارات، سازمان‌های اقتصادی، بخش‌های خصوصی، علمی و رسانه را گسترش خواهد داد.

بر اساس گفته این مقام اسرائیلی، سفارت در راستای پیشبرد منافع این کشور تلاش خواهد کرد و در دسترس شهروندان آن قرار خواهد گرفت.

بر پایه گزارش شبکه 12 اسرائیل، تا زمان بازگشایی ساختمان اصلی، سفارت اسرائیل در دفاتر موقت به فعالیت خواهد پرداخت.

بر اساس گزارش‌ها، دفتر ارتباطی اسرائیلی در رباط، پایتخت مغرب نیز در روزهای آتی بازگشایی خواهد شد و کنسولگری این کشور در دوبی نیز ایجاد می‌شود.

این در حالی است، که سفارت اسرائیل در منامه از چند هفته پیش کار خود را آغاز کرده است.

یادآوری می کنیم، که پیش از این امارات نیز امروز با گشودن سفارتخانه این کشور در «تل‌آویو» پایتخت اسرائیل موافقت کرد.

حساب کاربری دولت امارات در تویترش اعلام کرد:« شورای وزیران امارات امروز با افتتاح سفارتخانه این کشور در تل‌آویو موافقت کرد».

پیش از این رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده بودند، که در جنوری ۲۰۲۱ (ماه جاری میلادی) احتمال افتتاح سفارت امارات در تل آویو نیز وجود دارد و مراسم افتتاح این سفارتخانه با حضور یک هیأت عالی رتبه از امارات انجام خواهد شد.

 امارات به همراه بحرین روز ۱۵ سپتامبر سال گذشته توافق آبراهام(سازش) را با اسرائیل در کاخ سفید امضا کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر