20:08 16 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پیدا شدن چهار بمب عمل نکرده از جنگ جهانی دوم موجب بیرون شدن هزاران آلمانی ساکن شهر «گوتیگن» از منازل شان شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، در حالیکه آلمان اقدامات سخت محدودکننده‌ای برای مهار کرونا در نظر گرفته، تلاش برای خنثی سازی بمبهای باقی مانده از جنگ جهانی دوم  در شهر «گوتیگن» در مرکز آلمان موجب تعلیق اقدامات محدود کننده و خروج هزاران شهروند آلمانی از منازلشان شد.

به نوشته وبگاه «فرانتیر پست» بیش از هشت هزار نفر  روز شنبه در شهر گوتینگن با کمک پولیس، آتش‌نشانان و ارتش از منازل خود خارج شدند. این حادثه به دنبال یافت شدن چهار بمب عمل نکرده از جنگ جهانی دوم در یک ساختمان در حال ساخت و ساز در این شهر رخ داد و مقامات آلمانی تصمیم گرفتند با وجود کرونا مردم را از خانه‌ها خارج سازند.

مقامات شهری وزن این بمب‌ها را ۵۰۰ کیلوگرم و یکی از آنها را ساخت آمریکا اعلام کردند. نیروهای ویژه خنثی‌سازی بمب از شنبه شب مبادرت به عملیات ویژه در این زمینه کردند و این عملیات دشوار توأم با خطرات جانی تا صبح یکشنبه طول کشید.

 

پیدا کردن چنین بمب‌هایی در سرتاسر کشور آلمان به امری عادی تبدیل شده است، از میان بمبی که در ماه اکتبر امسال نزدیک مرز آلمان و لهستان کشف شد. در سال ۲۰۱۸ نیز بمبی یک تنی بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم برلین را مجبور به ترک خانه‌های خود کرد. همچنین بمب‌های دیگری در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۲، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۰ در شهر‌های مختلف آلمان کشف شد که در برخی موارد چند نفر به دلیل تلاش برای خنثی‌سازی آنها کشته شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر