جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نتایج یک نظر سنجی اخیر در آمریکا نشان داد که سطح حمایت آمریکایی ها از رئیس جمهور جدید، در مقایسه با روز های نخست ریاست جمهوری وی کاهش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، نظرسنجی مشترک نشریه هیل و شرکت HarrisX حاکی است که نرخ حمایت از جو بایدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده در مقایسه با روز های نخست حضور وی در کاخ سفید به میزان دو درصد کاهش یافته است.

نظرسنجی 28-29 جنوری نشان داد که 61 در صد از رای دهندگان، کار بایدن به عنوان رئیس جمهور را تأیید می کنند  در حالی که میزان حمایت از رئیس جمهور جدید در نظرسنجی 21-22 جنوری بلافاصله پس از تحلیف وی حدود 63 در صد بود.

خاطر نشان می‌گردد  که در طول هفته میزان حمایت از بایدن در میان جمهوری خواهان شش درصد کاهش یافته است، اما ارزیابی دموکرات ها از اقدامات وی تغییری نکرده است.

این نظرسنجی از 28 تا 29 جنوری به صورت آنلاین انجام شده است و 945 پاسخ دهنده در آن شرکت کردند. حاشیه خطا تقریباً 3.19 درصد است.

گفتنی است که کنگره آمریکا انتخاب جو بایدن دموکرات را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در 7 جنوری تصویب کرد. مراسم تحلیف وی در تاریخ 20 جنوری برگزار شد. او با قانون اساسی و کشور بیعت کرد. پس از آن ، 21 بمب توپخانه بر فراز تپه کاپیتول به صدا درآمد. در این مراسم ، بایدن اعلام کرد که با انتخاب وی در پست ریاست جمهوری دموکراسی پیروز شد.

در همان روز، بایدن شماری از فرمان ه، از جمله توقف ساخت دیوار در مرز با مکزیک، بازگشت ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی و تجدید مشارکت آمریکا در توافق نامه پاریس را امضا کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر