07:04 03 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اعضای پارلمان کانادا به اتفاق آراء با گنجاندن گروه امریکایی «پسران مغرور» در فهرست نهادهای تروریستی موافقت کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، پارلمان کانادا از دولت جاستین ترودو خواست تا این گروه راستگرای افراطی را رسما در فهرست تروریستی قرار دهد.

«پسران مغرور» از جمله گروه هایی است که در حمله ششم جنوری هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق امریکا به ساختمان کنگره این کشور نقش داشت.

در جریان این حمله به کنگره از سوی هواداران ترامپ، پنج نفر کشته و تعدادی مجروح شدند و مجلس نمایندگان با استناد به نقش آمرانه ترامپ در «تحریک به شورش»، او را بار دیگر استیضاح کرد.

«انریکه تاریو» رهبر گروه «پسران مغرور» در واشنگتن بازداشت و به تخریب اموال عمومی در جریان اعتراض طرفداران ترامپ و همچنین ارتکاب جرم با سلاح گرم متهم شد.

اقدام پارلمان کانادا یک حرکت نمادین است اما از آنجایی که دولت کانادا درحال رصد پسران مغرور است، این اقدام پارلمان می‌تواند روند گنجاندن آن در فهرست تروریستی را تسریع کند.

پارلمان کانادا از دولت این کشور خواسته است تا «از همه ابزارهای موجود برای جلوگیری از گسترش هواداران برتری نژاد سفید و گروه هایی که نفرت پراکنی می کنند، استفاده کند».

گروه «پسران مغرور» ابتدا با هدایت یک تبعه کانادایی شروع به فعالیت کرد و در سال ۲۰۱۷ میلادی مورد توجه رسانه های کانادا قرار گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر