08:37 27 فبروری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به طور عمومی در جنوری سال جاری قیمت مواد غذایی در سراسر جهان تا 4.3 درصد افزایش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان غذا و زراعت ملل متحد (FAO) خبر داده است که این شاخص برای هشتمین ماه متوالی در حال رشد است و از جولای 2014 به حداکثر رسید.

فائو افزایش قیمت انواع غذا ها را ثبت کرده است که به طور قابل توجهی قیمیت آن بالا رفته است که میتوان از شکر، روغن نباتی و دانه نام گرفت. بنابراین ، شاخص قیمت شکر از (8.1٪) افزایش یافت و در ماه می 2017 رکورد را قایم کرد.

افزایش قیمت ها ناشی از انتظارات برای کاهش عرضه بر اساس انواع محصولات در اتحادیه اروپا، روسیه  و تایلند و به دلیل خشکی هوا در امریکای جنوبی و همچنین افزایش اخیر قیمت نفت و تقویت واقعی برازیل در برابر دالر است.

قابل ذکر است که کشور برازیل بزرگترین صادر کننده شکر در جهان است.

شاخص قیمت غلات در جنوری سال جاری تا 7.1 درصد افزایش یافت. قیمت جهانی جواری نیز به دلیل کاهش عمومی عرضه و همچنین به دلیل خشکی هوا در امریکای جنوبی، به شدت افزایش یافته است.

همانطور که توسط فائو نشان داده شده است ، گندم نیز افزایش یافته است ، از جمله به دلیل "کاهش انتظار می رود در حجم فروش از فدراسیون روسیه، جایی که از مارچ 2021 عوارض صادرات گندم دو برابر خواهد شد."

به اساس گزارش سازمان جهانی مواد غذائی، قیمت گوشت تا 1 درصد برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافت. این سازمان افزایش قیمت انواع گوشت، بیشتر از همه  نرخ مرغ، در برزیل را  نیز ملاحظه نموده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر