02:17 05 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
103
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه پیشین امریکا، از سیاست خارجی بایدن که اعلام شده بود انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق امریکا در اولین حضور خود در فاکس نیوز از زمان پایان خدمت در دولت پیشین، به سیاست دیپلماتیک تازه اعلام شده جو بایدن، رئیس جمهور امریکا واکنش نشان داد و گفته است که مردم امریکا توانایی بازگشت به سیاست خارجی اوباما را ندارند.


گفته‌های بایدن هنگامی به اتنقاد گرفته شده است که وی در بیانیه خود گفته بود که «امریکا برگشت».پمپئو با اشاره به آغاز دور کاری ترامپ میگوید که منظور بایدن از برگشت را نمیداند. «برگشت به چه؟ به زمانی که داعش در سوریه خلافتی با وسعت بریتانیا داشت؟ پمپئو می‌گوید که رئیس جمهور پیشین امریکا به این خلافت خاتمه بخشید.
وی همچنین یادآوری کرد که قبل از روی کار آمدن ترامپ، چین آنچه را که می‌خواست با ایالات متحده انجام داد و میلیون ها امریکایی را در کانزاس، کارولینای جنوبی و سایر ایالت‌ها بیکار کرد.
وزیر خارجه پیشین امریکا، افزود که فکر نمی‌کنم مردم امریکا توانایی بازگشت به هشت سال دیگر سیاست خارجی باراک اوباما را داشته باشند. من امیدوارم که آن‌ها با یک سیاست خارجی که دقیقاً شبیه سیاست خارجی ما در امریکای اول است، جلو بروند.
وی افزود که سیاست باراک اوباما این بود که با تروریست ها در ایران به عنوان دوست رفتار کند و به آنها 150 میلیون دلار پول نقد بدهد.
این درحالیست که سخنگوی کاخ سفید گفته بود که بایدن در روابط با چین تجدید نظر می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر