09:05 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

ساخت یک پُلیگون، برای ردیابی مسیر ابر سلاح روسیه (موشک بالستیک قاره پیمای آراس-28 سارمات) آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک، در منطقه روستای ینیسی (قلمرو کراسنویارسک)، ساخت یک پُلیگون، برای ردیابی مسیر ابر سلاح روسیه (موشک بالستیک قاره پیمای آراس-28 سارمات (RS-28 Sarma) آغاز شده است.

طبق گزارشات، کار مربوطه، شامل ساخت یک مرکز اندازه گیری برای مشاهدات مسیر با رادارها و دستگاه های مشاهده نوری، می باشد که باید در سال 2022 به پایان برسد.

دیمیتری کورنف، کارشناس نظامی گفت: "هپرتاب ها از دومبروفسکی در سایت آزمایش کورا در کامچاتکا، صورت می گیرد و از مسیرهای موشکی از بالای این شهرک عبور می کنند. احتمالاً، جداسازی محموله - کلاهک و وسیله پرتاب، در بالای آن انجام خواهد شد. سپس واحد به خودی خود و احتمالاً با مانور به سمت هدف حرکت می کند".

سرگئی کاراکائف فرمانده نیروهای موشکی استراتژیک روسیه در دسامبر سال 2020 ، اعلام کرد که RS-28 "Sarmat" در سال 2022 برای بهره برداری آماده خواهد شد.

 پیش از این، کنستانتین سیوکوف، دکتر علوم نظامی نظامی، معاون رئیس آکادمی علوم موشکی و توپخانه روسیه در امور سیاست اطلاعاتی در ماه نوامبر اعتراف کرد که ایالات متحده را می توان با بیش از ده مهمات مانند سرمت با کالیبر دها مگاتن TNT معادل که به ویژه توسط RS-28 حمل شود، می توان نابود کرد.

گفتنی است که "سارمات"جای موشک های بالستیکی پر قدرت " آر اس20 و" موسوم به "ووی وودا" را بگیرد. موشک های "ووی وودا" طی بیش از 25 سال در خدمت ارتش روسیه قرار داشته و هرکدام از آنها قادر است ده کلاهک هسته ای کلاس مگاتنی را به مسافت بیش از 11 هزار کیلومتر ببرد که انتقام گیری حتمی در صورت تجاوز به روسیه را تأمین می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر