08:12 15 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

دولت اندونزی با صدور قانونی اجبار دختران به رعایت حجاب را در تمام مکاتب عمومی این کشور ممنوع اعلام کرد.

مقامات اندونزی اجبار دانش‌آموزان دختر به پوشیدن حجاب اسلامی در مکاتب را ممنوع اعلام کرده است. این تصمیم جنجالی  در پی اجبار یک دانش‌آموز مسیحی به استفاده از حجاب در این پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان روی داد.

دولت به مکاتب 30 روز برای اجرای قانون جدید مهلت داده است. مکاتب دولتی در این کشور 270 میلیون نفری که اکثریت مسلمانان را دارد، در صورت عدم اجرای این قانون جدید جریمه خواهند شد. ندیم مکارم، وزیر آموزش اندونزی در این باره گفت دولت می‌تواند بودجه مکتب های را که از قانون جدید تخطی می‌کنند کاهش دهد.

وی افزود: «پوشش مذهبی یک انتخاب فردی است و مدارس نمی‌توانند آن را اجباری کنند.»

نهادهای حقوق بشری از تصمیم دولت اندونزی استقبال کرده‌اند و گفته‌اند میلیون‌ها دختر در این کشور وادار شده بودند بر خلاف میل حجاب بر سر بگذارند.

 قانون جدید پس از آن تصویب می‌شود که یک دانش‌آموز مسیحی در  سوماترای غربی اندونزی برای رعایت حجاب در مدرسه تحت فشار قرار گرفت.

والدین این دانش‌آموز که از گذاشتن حجاب خودداری کرده بود، مخفیانه ویدئویی از جلسه مشترک با مقامات مدرسه ضبط کردند که در آن مدیر مکتب اصرار می‌کرد طبق قوانین مدرسه همه دختران بدون در نظر گرفتن دین و مذهب‌شان باید حجاب بر سر بگذارند.

در پی انتشار این فیلم جنجالی مکتب مجبور به عذرخواهی رسمی شد، با این حال با فروکش نکردن اعتراض‌ها دولت ممنوعیت اجبار به حجاب را در تمام مکاتب عمومی این کشور اعلام کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر