جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، فرمانی را برای تحریم‌ نظامیان میانمار به امضا رساند.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، اعلام کرده است که سران کنونی دولت میانمار به دلیل کودتا علیه حکومت سابق این کشور، تحریم شدند.
بایدن در کاخ سفید گفت: "فرمانی را به امضا رساندم که برای ما امکان می‌دهد تا افرادی که در کودتای میانمار دخیل بودند را تحریم کنیم. تجارت و افراد نزدیک به آنها نیز تحت این تحریم ها قرار خواهد گرفت."


رئیس جمهور امریکا افزوده است که شماری از افراد که در لیست تحریم‌های آنها قرار خواهد گرفت، در این هفته اعلام خواهد شد.
آقای بایدن در این خصوص گفته است که امریکا، قصد دارد صادرات را به این کشور قطع کند، اما به کمک‌های بشردوستانه ادامه خواهد داد.
بایدن گفت: اقدامات اضافی را اعلام خواهد کرد."
این درحالییست که پیش از این، در پی تحولات هفته گذشته میانمار، بسیاری از کشور‌ها از جمله ایالات متحده، انگلیس و اتحادیه اروپا کودتای نظامی در میانمار را محکوم کردند و خواستار تشکیل جلسه فوری سازمان ملل در خصوص این موضوع شدند.
دوشنبه هفته گذشته بود که پس از انتشار اخباری درباره بازداشت «آنگ سان سوچی»، رهبر حزب حاکم میانمار و دیگر رهبران این حزب، ارتش این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که قدرت را به مدت یک سال در اختیار گرفته است.
ارتش میانمار با اعلام حکومت نظامی در این کشور اعلام کرد که قدرت برای مدت یک سال به «مین آنگ هلینگ» فرمانده کل ارتش میانمار منتقل شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر