جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 شدت بیماری کرونا در رئیس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا بیش از آن چیزی بوده که کاخ سفید به آن اذعان کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه نیویورک‌تایمز این خبر را به نقل از چهار فرد مطلع از وضعیت دونالد ترامپ منتشر شده و نوشته وضعیت او پیش از انتقال به «مرکز خدمات درمانی والتر رید» در مریلند به حدی نگران‌کننده بوده که مسئولان بر این باور بوده‌اند تا به او دستگاه تنفس مصنوعی وصل شود. 

منابع مطلع از وضعیت سلامت ترامپ گفته‌اند، پزشکان متوجه شده‌اند که او به وضعیت «تراوش ششی» دچار شده. این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که شش ها پندیده و موادی نظیر مایعات یا باکتری در آنها وجود دارد.

تراوش ششی به خصوص هنگامی که بیمار نشانه‌های دیگری بروز می‌دهد، ممکن است نشانه‌ای از نوع حاد بیماری «کووید-۱۹» باشد. چنین وضعیتی را می‌توان در رادیوگرافی یا اسکن شش در بخش‌های سفید یا تار نمایش‌داده‌شده از شش دید. 

بر پایه این گزارش، سطح اکسیجن خون ترامپ به تنهایی موجب نگرانی شدید بوده و در مقطعی به ۸۰ رسیده است. افت سطح اکسیجن خون به زیر ۹۰ یکی از نشانه‌های شدید بودن بیماری است. 

گزارش‌‌های پیش از این منتشرشده از وضعیت سلامت ترامپ حکایت از این داشت که او روز ۲ اکتبر با مشکلات تنفسی و تب مواجه شده و در همان روز به بیمارستان منتقل شد. 

اما گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز جزئیات جدیدی از وضعیت بیماری ترامپ در آن زمان ارائه می‌کند. این گزارش افزون بر این نشان‌دهنده اطلاعات گمراه‌کننده‌ای است که کاخ سفید در دولت پیشین درباره وضعیت بیماری ترامپ به رسانه‌ها و عموم مردم داده است. 

یادآوری می کنیم، که دونالد ترامپ در دوم اکتوبر از مثبت شدن آزمایش کرونای خود و همسرش خبر داده و نوشته بود: «امشب آزمایش کووید-۱۹ بانوی نخست ایالات متحده و من مثبت شد. ما روند قرنطینه و بهبودی را فوراً آغاز می‌کنیم. ما با هم از پس این (بیماری) برخواهیم آمد!».

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر