21:05 02 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل با بیان اینکه به اعتقاد او دونالد ترامپ بعد از حمله به کنگره آمریکا در ششم جنوری، دیگر هرگز نامزد ریاست جمهوری نخواهد شد، گفت: فکر نمی‌کنم او بتواند. او اعتبار و شهرتش را از دست داده است.

به گزارش اسپوتنیک، نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل و یکی از هواداران و نزدیکان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور از اقدام‌های وی در روزهای پایانی حضورش در کاخ سفید انتقاد کرد. 

وی در مصاحبه با وب‌سایت پولیتیکو گفت: «‌ترامپ‌ نباید به راهی که رفت قدم می‌گذاشت و ما نباید از او دنباله‌روی می‌کردیم و به او گوش می‌دادیم.»

هیلی با فاصله گرفتن از اقدامات رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت: او ما را ناامید کرد و فکر نمی‌کنم که او دیگر در مسیر پیش رو حضور داشته باشد.

او گفت که این رئیس جمهوری سابق آمریکا "در حال حاضر هرگونه زیست‌پذیری سیاسی که قرار بود داشته باشد، از دست داده است" و پیش‌بینی کرد که دیگر نامزد این پست فدرال نشود.

این سیاستمدار 49 ساله جمهوری‌خواه ادامه داد: «ما نباید اجازه دهیم که چنین چیزی دوباره اتفاق بیفتد.»

هیلی که پیشتر فرماندار ایالت کارولینای جنوبی بوده، علاقه‌اش را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 ابراز کرد.

وی گفت: «بسیاری از انتخاب‌کنندگان جمهوری‌خواهان همچنان طرفدار ترامپ هستند. این گروه نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس و سنا را که علیه ترامپ موضع‌گیری می‌کنند آشکارا تهدید می‌کنند‌ و این مرا بیزار می‌کند.»

هیلی همچنین گفت: «‌من هرگز فکر نمی‌کردم که ترامپ این‌طور عوض شود...کسی که با او همکاری می‌کردم، کسی نیست که از زمان بعد از برگزاری انتخابات رفتارش را زیر نظر دارم.»

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر