جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

تحلیلگر استراتژیک لبنانی اظهار داشت: اگر مقامات بریتانیا یا هر کشور دیگری فکر می ‌کنند می ‌توانند با این گونه اقدامات خود میان ارتش لبنان و حزب ‌الله اختلاف ایجاد کنند، کاملاً در اشتباه به ‌سر می ‌برند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وزارت دفاع بریتانیا روز شنبه 100 دستگاه خودروی زرهی لندروور را تحویل ارتش لبنان داد که قرار است نحوه استفاده از آنها از سوی یک تیم دولت انگلستان به نیروهای لبنانی آموزش داده شود.

وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه خود هدف از تحویل این خودروها را کمک به ارتش لبنان جهت دفاع از نقاط مرزی با سوریه، منع عناصر تروریستی از ورود به اروپا و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و سلاح در مرزها عنوان کرده است.

در همین رابطه، شارل ابی نادر تحلیلگر استراتژیک لبنانی تأکید کرد: اگر مقامات بریتانیا یا هر کشور دیگری فکر می ‌کنند می ‌توانند با این گونه اقدامات خود میان ارتش لبنان و حزب ‌الله اختلاف ایجاد کنند، کاملاً در اشتباه به‌ سر می ‌برند.

وی افزود: البته اگر قصد و نیت دولت بریتانیا در این اقدام تنها کمک امنیتی و نظامی به ارتش لبنان باشد از آن استقبال می ‌کنیم اما من معتقدم آنها با این اقدام، در صدد فشار بر مقاومت لبنان و قطع ارتباط آن با ارتش سوریه هستند.

ابی نادر تأکید کرد: البته لبنانی ‌ها نسبت به این گونه تحرکات هوشیار هستند و از اهداف غربی ‌ها در این مسائل آگاهی دارند. تاکنون نیز ما شاهد تنش یا اختلافی میان ارتش لبنان و مقاومت نداشته ‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مقاومت همواره تلاش داشته است از ارتش سوریه در راستای حفظ امنیت این کشور حمایت کند، افزود: همه تجهیزاتی که در اختیار ارتش لبنان قرار دارد بر مبنای تصمیم ساختارهای حاکمیتی در راستای امنیت کشور مورد استفاده قرار می ‌گیرند و این مسئله‌ ای مشروع و مقبول است، البته باید توجه داشت برخی در تلاش هستند با کمک ‌های خود به ارتش لبنان برخی خواسته ‌ها و مطالبات را بر حکومت و ارتش تحمیل کنند که این مسئله هرگز قابل پذیرش نیست و البته ارتش لبنان و مقاومت به ‌خوبی در این باره هوشیار هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر