02:35 04 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

بنا به گفته نت بلاکس یک سازمان غیردولتی که فعالیت های اینترنتی را تجزیه و تحلیل می کند، تقریباً قطع کامل اینترنت در میانمار مشاهده شده است که پیش از این میزبان اعتراضات بود

به گزارش اسپوتنیک، به گفته سازمان های غیردولتی، در این کشور از ساعت1:00 (ساعت 21:30 به وقت مسکو) "قطع اتصال تقریباً کامل اینترنت" ثبت شده است، پس از محاصره اطلاعات به دستور مقامات، دسترسی به شبکه به %14 از سطح معمول کاهش یافته است.

توماس اندروز گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در میانمار در توییتر نوشت: به نظر می رسد جنرال ها به مردم میانمار اعلان جنگ داده اند! حملات شبانه، تعداد بازداشت ها در حال افزایش است، محرومیت های بیشتر و بیشتر از حقوق، قطع ارتباط اینترنتی، ستون های نظامی در حال ورود به شهرک ها هستند. این صحبت از ناامیدی است. توجه: شما پاسخگو خواهید بود!

پیش از این در میانمار، پس از به قدرت رسیدن ارتش و در میان اعتراضات، وقفه هایی در دسترسی به اینترنت وجود داشت، اما در مقیاس کوچکتر. روز شنبه هفته گذشته، سرویس نظارت نت بلاکس گزارش داد که دسترسی به شبکه در کشور به 54 درصد کاهش یافته است.

بعد از ظهر اول فبروری، نظامیانی که در میانمار به قدرت رسیدند تعهد خود را به یک نظام دموکراتیک چند حزبی اعلام کردند و متعهد شدند که پس از پایان وضعیت اضطراری، که به مدت یک سال در سراسر کشور وضع شده بود، انتخابات را برگزار کنند.

بیشتر نمایندگان و کارمندان حزب (حزب ملی دموکراسی) بازداشت شده در صبح اول فوریه در 3-5 فبروری آزاد شدند، اما رهبران دولت حزب ملی برای دموکراسی از جمله رئیس جمهور مخلوع میانمار وین میینت و رهبر حزب ملی دموکراسی، مشاور دولتی آنگ سان سوچی، در حبس معطل باقی مانده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر