08:20 04 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی می‌گوید، ناتو هم برای جنگ و هم برای همکاری با روسیه آماده است، اما همه چیز به موضع گیری مسکو مرتبط می‌گردد.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، در صحبت با نشریه اسپانیایی El Mundo گفت، پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" برای مقابله و همچنان برای همکاری و تعامل با روسیه آماده است، اما همه چیز به موضع گیری مسکو بستگی دارد.

استولتنبرگ با بیان اینکه ناتو آماده است "از کشور های عضو محافظت کند" گفت: «من به ضرورت ارسال سیگنال واضح به روسیه اعتقاد دارم: اگر آنها خواستار درگیری هستند، ما نیز آماده هستیم، اما اگر آنها بخواهند همکاری کنند  خوشحال خواهیم شد».

وی معتقد است: "گفتگو با روسیه باید بر اساس قدرت و پافشاری باشد".

استولتنبرگ در ادامه افزود،ما همچنین آماده هرگونه گفتگو با روسیه هستیم.

دبیرکل ناتو تصریح کرد: «حتی اگرما اعتقاد نداریم که روابط با مسکو می تواند بهتر باشد، باید به گفتگو ادامه دهیم، زیرا حفظ روابط مهم ضروری است. برای جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی  باید به فکر کنترل تسلیحات بود».

 استولتنبرگ گفت: "آنها [روس ها] همسایگان ما هستند،  ما منافع مشترک داریم ، ما باید از حوادث به خصوص در مرزها جلوگیری کنیم. من به عنوان یک سیاستمدار ناروی ، تجربه زیادی کار با روسیه را دارم و می دانم که گفتگو، ممکن است ".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر