20:13 24 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

یک تعداد از رسانه های اسرائیلی هدف از مانور هوایی اسرائیل در سرحدات شمالی این کشور را حمله احتمالی به تاسیسات هستوی ایران می دانند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، این پرتال خبری در گزارشی اعلام نمود که قبل از انتخابات در اسرائیل، نتانیاهو باید بیش از هر چیز از تحمیل تنش بر اسرائیل پرهیز کند و در مدت زمان کوتاه باقی مانده بر مسائلی چون عادی سازی روابط با برخی کشورهای عربی و البته تزریق واکسین به شهروندان اسرائیلی و غیره مانور دهد. در حین حال دیگر به شخصیت مانند ترامپ نیاز نیست که در سایه حمایت او و دریافت دسته گل های انتخاباتی بتواند به آینده سیاسی اش در مقام صدارت مطمئن باشد.

البته نتانیاهو بر این باور است که در سایه تاکید بر خطرات ناشی از حضور جبهه مقاومت در کنار مرزهایش از یک سو و تاکید بر خطری اساسی مانند کشور ایران برای موجودیت اسرائیل از سو دیگر می تواند بر حجم رائی در سبد انتخاباتی اش بی افزاید.
یکی از بحث های رایج این روزها در ایران متوجه فردی است که در ترور شهید فخری زاده دست داشته است. اگرچه بحث ها درخصوص انتساب اداری او جریان دارد اما نکته ای اساسی در این بحث ها محل تامل است و آن اینکه عاملین ترور شهید دقیقا مشخص شده اند و البته این بدان معناست که با شناخت عاملین ترور تردیدهای احتمالی درخصوص آمرین این اقدام نیز کاملا برطرف شده است. دیگر اینکه، این مسائل یعنی آنکه در آستانه انتخابات اسرائیل نمی توان برای نتانیاهو دردناک تر از انتقام ایران از خون شهید هستوی اش چیزی را تصورکرد. ایران به صراحت و با تاکید بر انتقام گیری از آمران و عاملین شهادت شهید فخری زاده تاکید کرده و بر آن مصمم است.
 واقعیت آن است که در این روزها، نه زمان، نه امکانات و نه تحولات هیچ گونه همراهی با نتانیاهو در اجرای تهدیدات رسانه هایش علیه ایران ندارند و البته این تهدیدها و تحلیل ها حداکثر مصرف شان تا انتخابات 35 روز پیش است و احیاناَ بیشترین مخاطبینش آنانی هستند که قرار است در انتخابات رای آرا و یا علیه نتانیاهو رای دهند. مانور های ناگهانی که در دو روز اخیر صورت گرفته، ممکن باعث احضار نتانیاهو به محکمه، ریکاردشکنی اسرائیل در ارتباط ویروس کرونا، بیکاری و آسیب دیدگی اسرائیل به ویژه در یک سال اخیر و غیره را به حاشیه خواهد برد و توجهات داخلی را تا حدودی از واقعیت عریان داخل اسرائیل منحرف خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر