جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

دبیرکل سازمان ملل، در کنفرانس امنیتی مونیخ، از چهار اولویت جهانی را برای همه‌ی کشورها نام برد.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونیو گوترش، دبیر کل خواستار تدوین یک برنامه واکسیناسیون جهانی، دستیابی به میزان صفری انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050، کاهش تنش های ژئوپلیتیک و تقویت دیپلماسی شد. علاوه بر این، وی گفت ، بشریت به همبستگی و همکاری بین المللی نیاز دارد.

وی گفت، كشورها باید دوزهای اضافی واکسن را به اشتراك بگذارند و 6.8 میلیارد دالر را برای طرح COVAX باید تأمین شود.

گوترش گفت: "ما همچنین باید حداقل ظرفیت تولید جهانی خود را از طریق مبادله مجوز و انتقال فناوری افزایش دهیم."

وی تأكید كرد: "من معتقدم كه G20 در ایجاد گروه كاری اضطراری برای تهیه چنین برنامه واكسینی جهانی از موقعیت خوبی برخوردار است."

به گفته دبیرکل ، چنین طرحی می تواند کشورها، شرکت ها، سازمان های بین المللی و موسسات مالی  با اختیارات لازم، تخصص علمی، تولید و ظرفیت های مالی را متحد کند.

ثانیا، به گفته وی، در اواسط قرن لازم است تا انتشار صفری گازهای گلخانه ای در جو حاصل شود.

سوم، گوترش خواستار کاهش تنش های ژئوپلیتیکی و تقویت "دیپلماسی برای صلح" شد.

او یک بار دیگر جهان را نسبت به وضعیتی که دو بزرگترین اقتصاد (ایالات متحده و چین) کره زمین را به دو قسمت مخالف تقسیم می کنند هشدار داد - هر کدام دارای پول مسلط ، قوانین تجاری و مالی خاص خود، و همچنین اینترنت و مصنوعی خاص خود هستند. قابلیت های اطلاعاتی

وی با اشاره غیر مستقیم به چین و آمریکا گفت؛ نمی‌توان مشکلات بزرگ را در حالی حل کرد که دو قدرت بزرگ اقتصادی دنیا با هم در حال مخاصمه بوده ودنیا را به دوقطب اقتصادی مستقل از نظر مالی، تجاری و اینترنتی با هوش مصنوعی (جداگانه) تبدیل کرده اند.

دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه اینترنت باید وسیله ای برای سعادت بشر باشد، خواستار ایجاد یک مدیریت بین المللی مناسب برای قرن 21 شد که بدون افزودن به دیوانسالاری بتواند به چند جانبه گرایی و جهانی سازی عادلانه کمک کند.

وی همچنین خواستار آتش بس جهانی در درگیری های مسلحانه شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر