19:37 24 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

مشاور رئیس جمهور آمریکا اظهار داشته است که ایالات متحده در حال آماده سازی پاسخ به حملات "هکرهای روسی" است.

به گزارش اسپوتنیک، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در صحبت با شبکه تلویزونی  CBS گفت واشنگتن رسما اعلام می‌کند که حمله گسترده هکرهای روس به نهادهای فدرال آمریکا را که در دسامبر سال گذشته رخ داد، "نه فقط با تحریم" به مسکو پاسخ خواهد داد.

به گفته وی پاسخ آمریکا به عملیات هکری سولارویندز که شامل مجموعه‌ی از اقدامات وسیع خواهد بود، در عرض چند هفته یا چند ماه  آینده داده می‌شود.

وی افزود که افسران اطلاعاتی آمریکا اکنون در حال تعیین میزان خسارت و شناسایی افراد درگیر در حملات سایبری هستند. به گفته دستیار رئیس جمهور ، آماده سازی پاسخ هفته ها طول می کشد. سالیوان گفت مقامات ایالات متحده در این زمینه کار می کنند.

در این حمله، هکر‌هایی با حمایت یک دولت خارجی به ایمیل‌های داخلی وزارت خزانه‌داری آمریکا و آژانسی در وزارت تجارت آمریکا که درباره سیاست اینترنت و ارتباطات از راه دور تصمیم‌گیری می‌کند، نفوذ کردند. کاخ سفید، پنتاگون و ناسا هم هک شدند.

در این عملیات هکری، روسیه مظنون به اجرای آن است. دولت روسیه هرگونه ایفای نقش در این حملات را رد کرده است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای این اتهامات را "تلاش بی‌اساس دیگری از سوی رسانه‌های آمریکایی برای متهم کردن روسیه به اجرای عملیات هکری علیه نهاد‌های دولتی آمریکا" توصیف کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر