جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا به یاد 500 هزار آمریکایی که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند، برای پنج روز عزاداری اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور آمریکا دستور داد پرچم این کشور به مدت 5 روز برای احترام به بیش از نیم میلیون جان‌ باخته‌گان کرونا، به حالت نیمه برافراشته درآید.

بر اساس تازه‌ ترین گزارش ها، شمار افرادی در آمریکا که بر اثر «COVID-19» جانشان را از دست داده‌اند از 500 هزار نفر عبور نموده است.

 در پی انتشار این خبر، جو بایدن روز دوشنبه فرمان داد پرچم آمریکا در سراسر این کشور به مدت پنج روز به نشانه عزا به حالت نیمه افراشته درآید.

رئیس جمهور آمریکا گفت این آمار مرگ و میر بیشتر از آمریکایی‌هایی است که جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام کشته شدند. ما به عنوان یک ملت، باید این جان‌باختگان را به یاد بیاوریم تا بتوانیم بهبودی، اتحاد و هدف خود را به عنوان یک ملت برای شکست این همه گیری پیدا کنیم.

بایدن خواستار نیمه برافراشته شدن پرچم تا  27 فبروری شد و اضافه کرد: من همچنین دستور می دهم که پرچم برای مدت مشابه در تمام سفارتخانه‌های ایالات متحده، دفاتر کنسولی و سایر اماکن خارج از کشور از جمله کلیه امکانات نظامی و کشتی‌ها و ایستگاه‌های نیروی دریایی نیمه برافراشته شود.

ایالات متحده تاکنون با شناسایی 28 میلیون و 181 هزار و 218 مبتلا به کرونا و همچنین 500 هزار و 172 جان باخته ناشی از این ویروس، بیشترین آسیب را از شیوع این بیماری در جهان دیده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر