20:25 04 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

کاوشگر ناسا اولین صدای ضبط شده از مریخ را به زمین ارسال کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اداره ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده در توئیتر ضبط صوتی از صداهای سطح مریخ را منتشر کرد که پس از فرود روی سیاره سرخ توسط مریخ نورد Perseverance (استقامت)، ضبط شده است.

صداهای سطح مریخ به وسیله‌ دو میکروفون تعبیه شده روی کاوشگر «استقامت» ضبط شده‌ اند. در یکی از آنها صدای ضعیف وزوز در پس‌ زمینه شنیده می ‌شود که به گفته دیو گروئل، مهندس اصلی دوربین ‌ها و میکروفن کاوشگر استقامت، از خود این کاوشگر است اما حدود 10 ثانیه بعد میکروفن صدای ضعیفی از وزش باد را ضبط کرد که این صدا اولین صدای ضبط شده سطح مریخ است.

مریخ نورد Perseverance در 18 فبروری در دهانه جیزرو (Jezero)، در سیاره سرخ فرود آمد. ناسا این مأموریت مریخ 2020 که در جولای سال گذشته از زمین پرتاب شد، انجام داده است. پنجمین مریخ نورد تاریخ ناسا مجهز به هفت ابزار علمی برای مطالعه ساختار و زمین شناسی سیاره سرخ است.

وظیفه اصلی این مریخ نورد جمع آوری نمونه هایی از خاک مریخ است که انتظار می رود در آینده به زمین تحویل داده شود. این ماموریت توسط  On board Perseverance – که یک وسیله ای آزمایشی برای به دست آوردن اکسیژن از جو مریخ است و همچنین "هلی کوپتر فضایی" که قرار است برای اولین بار در سیاره دیگری پرواز کند انجام می شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر