02:19 24 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که این کشور راه ها بهتری را نسبت به تحریم ولیعهد عربستان سعودی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، جن پسکی، سخنگوی کاخ سفید امروز یک‌شنبه (28، فبروی)، اعلام کرد، که ایالات متحده امریکا "راه ها بهتری" نسبت به تحریم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی دارد. بخاطر که او یکی از رهبران است.

در پخش زنده کانال تلویزیونی سی.ان.ان، به این سوال پرداخت که چرا ایالات متحده می تواند تحریم‌ها را علیه چهره‌های سعودی اعمال کند اما علیه ولیعهد این کشور خیر، در حالی که او به اساس گزارش اطلاعاتی امریکا درخواست کشتن جمال خاشقجی خبرنگار سعودی را کرده بود.

او گفت: "از نظر تاریخی، حتی در این اواخر، هم در زمان حاکمیت دموکرات‌ها و هم در زمان جمهوری‌خواه ‌ها، هیچ تحریم علیه رهبران دولت‌های خارجی بخاطر داشتن روابط دیپلماسی و حتی در صورت نداشتن روابط دیپلماتیک اعمال نشده است".

او افزود: "ما معتقدیم، که روش های مفیدتری برای جلوگیری از چنین اتفاقات به جای توقف دادن کار با عربستان سعودی، جای که منافع ملی امریکا وجود دارد. این دیپلماسی‌تر به نظر می‌رسد".

سخنگوی کاخ سفید افزود: "ما هیچ کار محرمانه ای انجام نداده ایم و به روشنی گفته ایم که آن ها را در عرصه جهانی وادار به پاسخگویی خواهیم کرد، حتی ممکن است از طریق اقدامات مستقیم این کار را انجام دهیم."

پیشتر دفتر اطلاعات ملی امریکا گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی عملیات ربودن و یا قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی را تایید کرده است. امریکا پس از انتشار این گزارش از اعمال محدودیت ورود به این کشور برای 70 تبعه عربستان و توقیف اموال شماری از مقامات این کشور خبر داد.

جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی که ستون نویس روزنامه امریکایی "واشنگتن پست" و ساکن امریکا بود، 2 اکتوبر سال گذشته برای انجام برخی امور اداری به سرکنسولگری عربستان سعودی در استانبول رفت و پس از آن دیگر دیده نشد. براساس اعلام دادستانی ترکیه، قتل این روزنامه نگار با برنامه ریزی قبلی بوده است. پولیس ترکیه هرگز نتوانست جسد وی را پیدا کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر