18:19 11 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد از ایالات متحده امریکا خواسته است تا تحریم‌های را علیه ولیعهد عربستان سعودی در ارتباط با كشته شدن خاشقجی اعمال كند.

به گزارش اسپوتنیک، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد از امریکا خواهان اعمال تحریم‌ها در رابطه به قتل خاشقجی بر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی شده است.
گزارشگر ویژه گفت: "دلیل دیگری که نا امید کننده و بسیار مهم است، سکوت امریکا در این مورد است، من فکر می‌کنم این مشکلات بزرگی را ایجاد می‌کند، اگر خطری نکند، این برای ایالات متحده بسیار خطرناک است و من از امریکا می خواهم که مطابق تحقیقات عمومی خود عمل کند و شاهزاده محمد بن سلمان را تحریم کند.


این درحالیست که (26 فبروری) ایالات متحده اعلام کرد که در رابطه به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی علیه 76 شهروند سعودی محدودیت صدور ویزا را اعمال کرده است.
خاشقجی در اکتبر 2018 پس از ورود به کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه ناپدید شد. ریاض که در ابتدا نسبت به ناپدید شدن خاشقجی اظهار بی اطلاعی می‌کرد، تصدیق کرد که این روزنامه نگار در داخل کنسولگری به قتل رسیده است.
آنقره اعلام کرد همزمان با ورود خاشقجی به ساختمان کنسولگری 15 مقام امنیتی عربستان سعودی نیز با دو پرواز وارد استانبول شده و پس از مدت کوتاهی ترکیه را ترک کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر