06:53 21 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

هفته گذشته، شمال دور به منطقه ای از عملیات های نظامی مشروط بین روسیه و اتحادیه اتلانتیک شمالی (ناتو) تبدیل شد.

به گزارش اسپوتنیک، یک نویسنده روزنامه فوربس در مقاله ای نوشت: دو ارتش دوئلی را در منطقه ترتیب دادند.

کشتی های ناروی، کانادایی و آلمانی، جنگنده اف- ۳۵ و بمب افکن های بی- ۱ نیروی هوایی امریکا رزمایش هایی را در ساحل غربی ناروی برگزار کردند. آنها برنامه هایی را برای مقابله الکترونیکی و نابودی راکت های ضد کشتی دشمن انجام دادند.

رزمایش ها حدس ناظران را تایید می کنند، که امریکا هواپیماهای خود را برای اقدام در صورت جنگ دریایی با نیروی دریایی روسیه جا به جا کرده است. زیردریایی های ناتو نیز نقش مهمی ایفا می کنند. برنامه آنها این است که کشتی های روسی را شناسایی کرده و به آنها حمله کنند و زیردریایی های خود را در مقابل حمله دشمن محافظت نمایند.

نویسنده مقاله خاطر نشان می کند: «تعجب آور نیست، در حالی که کشتی ها و هواپیماهای ناتو رزمایش هایی را در ساحل غربی ناروی انجام می دهند، ناوگان روسیه رزمایشی را در ساحل شرقی کشور ترتیب داد». 

رزمناو راکتی قدرتمند روسی، مارشال اوستینوف در حالی که در یک فیورد نزدیک ناروی مخفی شده بود ، علیه زیردریایی های ناتو تمرین کرد. او از سیوره مورسک به دریای بارنتس رفت. این کشتی تعامل با هواپیمای زیردریایی و ضد زیردریایی را انجام داد، جستجوی آموزشی و ردیابی زیردریایی را انجام داد و همچنین با سلاح های ضد زیردریایی نیروی دریایی شلیک کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر