07:41 12 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

معاون اول وزیر خارجه روسیه هشدار داد که پاسخ این اقدام آلمان داده خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه با نشر یک خبرنامه اعلام کرد که ولایمیر تیتوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه به میگول برگر، مقام ارشد وزارت خارجه آلمان هشدار داد که در صورت عدم ارائه خدمات به شبکه بین المللی "آر تی"، توسط بانک های آلمان، مسکو ممکن دست به اقدامات تلافی جویان علیه رسانه ها این کشور در روسیه بزند.

خبرنامه می افزاید: "توجه به مشکلات پیش آمده در جمهوری فدرال آلمان در بخش رسانه های روسی، رایشا تودی "آر تی دی ای" به دلیل رد ارائه خدمات در حساب‌های بانکی از سوی تعدادی از بانک های آلمان، قابل ذکر است که چنین وضعیتی غیر قابل قبول و این می تواند منجر به اقدامات تلافی جویانه علیه رسانه های فعال آلمان در روسیه شود".

با این حال، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، چندی پیش گفته بود که اگر آلمان شرایط عادی کار را به رسانه های روسی مساعد نکند، مسکو دست به اقدامات تلافی جویانه علیه رسانه های این کشور در روسیه خواهد زد.

قابل ذکر است که 26 فبروی، کومرتس‌بانک آلمان در یک پیام کتبی مبنی بر بسته شدن حساب های بانکی خبرگزاری بین المللی "Russia Today" و "Ruptly" در آلمان تا 31 ماه مه هشدار داده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر