04:48 12 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه عراق از زمان ورود پاپ فرانسیس به فرودگاه بغداد و جزئیات مهم سفر وی خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان ساعت دو ظهر به وقت محلی وارد فرودگاه بین المللی بغداد خواهد شد و مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به استقبال وی می رود.

وی افزود، سپس پاپ به کاخ السلام در بغداد محل اقامت برهم صالح، رئیس جمهوری عراق می رود و در آنجا استقبال گسترده ای از وی با حضور همه نمایندگان فراکسیون ها و نهادهای سیاسی و نیز نمایندگان تمامی طوائف، مذاهب و اقلیت های ساکن در عراق انجام می شود.

فرانتسیسک پاپ روم
© Sputnik / Владимир Астапкович

الصحاف ادامه داد، صدها تن از اصحاب رسانه و خبرنگاران برای پوشش دادن مراسم استقبال در کاخ السلام شرکت دارند و در این مراسم پاپ و صالح سخنرانی خواهند کرد.

به گفته الصحاف، پاپ همچنین از دو کلیسای ماریوسف، سیده النجاه در بغداد با حضور کشیش ها و پیروان یهودی دیدن خواهد کرد.

وی افزود، پاپ در این سفر به استان نجف اشرف رفته و با آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالی شیعیان دیدار می کند اما این دیدار شامل هیچ‌گونه امضا یا توافقنامه‌ای نخواهد بود و دیداری برای نشان دادن صلح و برادری و همزیستی است.

الصحاف گفت، پاپ با کشیش ها در ورزشگاه الحریری در اربیل؛ مرکز اقلیم کردستان و کشیش های موصل دیدار می کند.

پاپ روم فروش سگرت را منع کرد
© Sputnik / Vladimir Astapkovich

وی گفت، این سفر پاپ بازتابی بر کشور و جامعه عراق خواهد داشت و گفتگوی ادیان و صلح و برادری را نهادینه خواهد کرد.

الصحاف گفت، عراق در همه زمینه های امنیتی، بهداشتی و خدماتی آماده استقبال از پاپ واتیکان است که امروز در یک سفر تاریخی که بازتاب مثبتی بر کشور خواهد داشت، وارد بغداد می شود.

ائتلاف الفتح عراق هم از سفر پاپ به این کشور استقلال و اعلام کرد، پاپ اتحاد را در عراق خواهد دید.

این ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد، این سفر تاریخی فرصتی ملی برای ریشه دار کردن اتحاد نوع بشر است که انبیا، اندیشمندان و مصلحان و فدایی ها در ادیان اسلامی و مسیحی برای آن تلاش کردند.

ائتلاف الفتح در این بیانیه از سفر پاپ استقبال کرد و به نیابت از این ائتلاف و حامیانش اعلام کرد، منتظر سفر پاپ به عراق است.

در ادامه این بیانیه آمده است که پاپ وحدت عراق را در میان مسلمانان و مسیحیان خواهد دید. پاپ در مناطقی که از آنها دیدن خواهد کرد تعلق خاطر عراقی ها به خاکشان را لمس خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر