17:05 13 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در میانمار؛ از حضور تیراندازان در تظاهرات در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، روز جمعه ،شورای امنیت سازمان ملل رایزنی های را پشت در های بسته را درباره اوضاع میانمار انجام می دهد.

 کریستین شرانر برگنر نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار، در بیانیه‌ی در مورد اوضاع میانمار از حضور تک تیراندازان در میان معترضان این کشور خبر داد. 

شرنربرگنر گفت: "ما گزارش های تأیید شده ای در مورد کشته شدن بسیاری معترضان با باستفاده از سلاح گرم را دریافت کرده ایم. استفاده از مهمات علیه تظاهرکنندگان صلح طلب بر خلاف قوانین بشردوستانه بین المللی است."

وی گفت، تنها در روز چهارشنبه 38 نفر در تظاهرات علیه این کودتا کشته شدند و افزود از زمان وقوع این کودتا تا کنون بیش از 50 نفر کشته شده اند.

 به گفته وی ، "فیلم هایی وجود دارد که تیراندازان نظامی را در مواضع شلیک نشان می دهد که معترضان غیر مسلح را هدف قرار می دهند." علاوه بر این ، همانطور که فرستاده ویژه سازمان ملل به آن اشاره کرده اس ، این ویدئو تیراندازی بی رویه به جمعیت را نشان می دهد که توسط ارتش و پلیس در مناطق مختلف میانمار انجام داده شده است.

اعتراضات گسترده در میانمار از زمانی شروع شد که ارتش در کودتایی کنترل این کشور را در اول ماه فبروری در اختیار گرفت.

فرماندهان نظامی در میانمار مدعی شده‌اند که در انتخابات پارلمانی اخیر به نفع حزب خانم آنگ سان سوچی تقلب شده، کمیسیون انتخابات اما شکایت‌ها را رد کرده است. نظامیان پیش‌تر هشدار داده بودند اگر این روند تغییر نکند، سکوت نخواهند کرد و دست به اقدام عملی می‌زنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر