19:13 30 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا از آوردن اصلاحات در قانون اختیارات رئیس دولت برای دستور حمله به کشور های خارج موافقت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جن ساکی، سخنگوی دفتر مطبوعاتی کاخ سفید گفت که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا موافقت خود را برای آوردن اصلاحات در قانون اختیارات رئیس دولت برای صدور حمله به کشور های خارجی ابراز داشته است.

قانون مجوز استفاده از نیروی نظامی (AUMF) که پس از حملات 11 سپتامبر 2001 در ایالات متحده به تصویب رسید، به رئیس جمهور اجازه می دهد "از نیروی نظامی لازم و مناسب" علیه کسانی که حملات را انجام می دهند استفاده کند.

سخنگوی کاخ سفید افزود: بدیهی است که قانون پیشین منسوخ شده است و مربوط به 18 یا 19 سال پیش است. این بحثی است که رئیس جمهوری امیدوار است در مشارکت و با رهبری سناتور کین انجام دهد.

وی افزود که رئیس جمهور با مشاوران کاخ سفید در این باره رایزنی خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید درباره حمله هوایی به مواضع مقاومت در سوریه که هفته گذشته رخ داد، هم مدعی شد این اقدام بر اساس یک فرایند کامل قانونی انجام شده است.

موضوع محدودیت اختیارات رئیس جمهور در استفاده از قدرت نظامی در آمریکا پس از حمله اخیر به اهداف گروه های طرفدار ایران در مرز سوریه و عراق مطرح شد.

به ادعای واشنگتن، این حملات یک گروه مسلح "مورد حمایت ایران" را هدف قرار داده بود.

آمریکا اعلام کرده بود که عراق در این حمله به واشنگتن کمک کرده اما عراق این خبر را تکذیب کرد.

 جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت که دو جنگنده از نوع (F-15E) نیروی هوایی، هفت موشک شلیک کردند که در نتیجه آن 9 تاسیسات، آن محدوده نابود شد به دو تاسیسات دیگر آسیب جدی وارد آمد.

این حملات که نخستین اقدام نظامی دولت بایدن بود هدف انتقادهایی در داخل قرار گرفت و دموکرات‌ها گفتند که حملات هوایی بدون مجوز انجام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر