19:15 30 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

کارشناسان امریکایی لیستی از برترین طیاره‌های 40 سال گذشته جهان را تهیه کرده اند که شامل سه طیارۀ روسی است.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان مجله امریکایی پاپیولر مکانیکس، لیستی از برترین طیاره‌های 40 سال گذشته جهان را تهیه کرده اند که شامل سه طیارۀ روسی است.

آنها طیاره ها را از نظر سال و اولین پرواز رده بندی کردند. بنابراین، این مجله طیاره برییف بی‌ئی-200 که نخستین پروازش را در سال 1998 انجام داد و اغلب در خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل‌ها شرکت می‌کرد، اشاره کرد.

روزنامه‌نگاران خاطر نشان می‌کنند که طیاره قادر است 12 تن آب را به خاطر خاموش کردن یک هدف سوزان حمل کند و سپس بر روی دریاچه یا دریا فرود آید و فقط در 14 ثانیه دوباره بارگیری کند. از برییف بی‌ئی-200 می‌توان برای انتقال مسافر یا حتی از آن به عنوان آمبولانس استفاده کرد.

در این لیست همچنان نمونه اولیه یک جنگنده دو ماشینه میگ 44/1 که اولین پروازش را در 29 فبروری سال 2000 انجام داد، دیده می‌شود.

همچنان کارشناسان جنگنده سوخو-57 نیروی هوافضای روسیه را در این لیست قرار داده اند. جنگندۀ نسل پنجم رادارگریز روسی که از سرعت و سلاح‌های و فن‌آوری مدرن برخوردار است.

سوخو-57 یک جنگنده برتری هوایی چندمنظوره نسل پنجم ساخت روسیه است که از سال 2002 تاکنون درحال ساخت و توسعه می‌باشد.
این جنگنده به گونه‌ای طراحی شده تا توانایی پرواز ابرپیمایشی، ابرچابکی و پنهان‌کاری داشته باشد و با برخورداری از اویونیک پیشرفته بتواند از راه جنگ الکترونیک در زمین و دریا بر جنگنده‌های نسل چهارم چیره شود و این جنگنده در آینده جایگزین میگ-29 و سوخو-27 خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر