19:01 31 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

دولت رئیس جمهور ایالات متحده به دلیل اعمال تحریم ها علیه خط لوله گاز "نورد استریم 2" در وضعیت دشواری قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Politico  جوبایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در نظر دارد که کار ساخت پروژه خط لوله گازی "نورد استیریم 2" را متوقف، و همزمان روابط خود را با آلمان تقویت کند.

دولت ایالات متحده همچنین تحت فشار دو حزب "دموکرات ها و جمهوری خواهان" قرار دارد که خواستار اقدامات عملی و مشخص در خصوص این پروژه می‌باشند.

پیشتر تد کروز  سناتور جمهوری خواه تگزاس اعلام کرده بود: تا زمانی که دولت جو بایدن تحریم ها علیه پروژه گاز رسانی "نورد استریم 2" را گسترش ندهد ، به تلاش برای جلوگیری از انتصاب ویلیام برنز به عنوان مدیر سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) ادامه خواهد داد.

"نورد استریم 2" ساخت دو شاخه از یک خط لوله گاز را با ظرفیت کلی 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال از سواحل روسیه به آلمان از طریق دریای بالتیک پیش بینی می کند. این پروژه با مخالفت جدی ایالات متحده شده که به جای آن برای ارسال گاز مایع خود به اتحادیه اروپا و همچنین اوکراین و تعدادی از کشورهای اروپایی تلاش می کند .

ایالات متحده چه در دوران ترامپ و چه در دوره جدید، جو بایدن، از آلمان بخاطر همکاری در این پروژه انتقاد کرده اند و آنرا خلاف منافع اروپایی ها خوانده‌اند. برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و هلند از آلمان خواسته اند تا به ساخت این خط لوله گازی پایان بدهد.

البته آلمان به شدت مخالف توقف این پروژه گازی بوده و در موضع گیری های مختلف همواره بر لزوم پیشبرد آن تاکید کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر