14:53 13 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک مقام ارشد دولت امریکا می‌گوید واشنگتن از نیمه ماه فبروری در تلاش برای تماس با پیونگ‌یانگ بوده اما کوریای شمالی هنوز به آنها پاسخی نداده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی‌ان‌ان، یک مقام ارشد دولت امریکا می‌گوید که واشنگتن از نیمه ماه فبروری از طریق چندین کانال تلاش کرده است تا با پیونگ‌یانگ گفتگو کند، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

در اوایل ماه فبروری، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه امریکا گفته بود که رئیس‌جمهور بایدن از تیم امنیت ملی خود خواسته است سیاست مربوط به پیونگ‌یانگ را بررسی کرده تا موثرترین راه برای خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کوریا حاصل شود.

این مقام امریکایی گفته است از اواسط فبروی تلاش‌هایی برای ایجاد ارتباط با دولت کوریای شمالی از طریق ماموریت سازمان ملل و از طریق چندین کانال از جمله در نیویورک داشته ایم اما تا به امروز هیچ پاسخی از پیونگ یانگ دریافت نشده است.

به گفته وی، بیش از یک سال هیچ گفتگوی فعالی بین امریکا و کوریای شمالی وجود نداشته و علی رغم با چندین بار تلاش هیچ ارتباط برقرار نشده است.

امریکا طی دهه‌های اخیر ضمن استقرار نیروهای نظامی خود در کوریای جنوبی و مناطق همجوار کوریای شمالی، همواره علیه برنامه هسته‌‌ای این کشور موضع‌گیری کرده و خواستار برچیدن این برنامه شده است اما پیونگ‌یانگ این برنامه را ضامن امنیت و بقای خود می‌داند.

جو بایدن در کارزار انتخاباتی خود گفته بود به شرطی حاضر به ملاقات با کیم جون اون خواهد بود که کوریای شمالی ظرفیت هسته‌ای خود را کاهش دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر