08:28 19 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

براساس گزارش کمیته دفاع مجلس عوام پارلمان بریتانیا، در صورت یک جنگ نظامی دوئل توپخانه‌ای بین واحدهای تانک بریتانیا و روسیه، احتمالاً این جنگ به نفع بریتانیا پایان نخواهد یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از PA Media، بر اساس گزارشی که کمیته دفاع مجلس عوام پارلمان بریتانیا تهیه کرده است، آمده است که ارتش بریتانیا در صورت درگیری مسلحانه مجبور هستند از تجهیزات زرهی منسوخ شده استفاده کنند.

تهیه کنندگان این گزارش تایید می‌کنند که «بسیاری از وسایل نقلیه بیش از 30 سال عمر دارند، قابلیت اعتماد مکانیکی بسیار پایین دارند، و همچنان قدرت شلیک آنها نسبت به سیستم های راکتی و توپخانه‌های مدرن پایین بوده و به‌طور مداوم پشتیبانی هوایی کافی را دریافت نمی‌کنند.

در گزارش همچنان آمده است که مدرن سازی یا جایگزینی تجهیزاتی که هم اکنون در خدمت نیروهای مسلح بریتانیا است، حداقل چهار سال طول خواهد کشید. این کمیته معتقد است که «تاخیرهای بوروکراتیک عدم توانایی فرماندهی در تصمیم گیری» مقصر این امر است. با این حال، نیروهای مسلح روسیه به‌روز شده‌اند و با ابزارهای مدرن فنی مجهز هستند.

پیش از این، جنرال سر پاتریک ساندرز، فرمانده فرماندهی استراتژیک بریتانیا اعتراف کرد که روسیه و چین در «نبردهای مجازی» از برتری فناوری نظامی برخوردار هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر