18:59 13 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

تیمی از دانشمندان از چگونگی زندگی مرموز موجودات عجیب که در اعماق اقیانوس ها به سر می‌برند صحبت کردند.

به گزارش اسپوتنیک، تیمی از دانشمندان دانشگاه کاردیف انگلستان توضیح داده اند که اشکال زندگی ساکنان اسرارآمیزترین اعماق اقیانوس، به نام منطقه گرگ و میش ، از کجا آمده است.

نتایج این تحقیق در مجله علمی Science منتشر شده است.

کارشناسان مشخص نمودند که سرد شدن اقیانوس  هاطی 15 میلیون سال گذشته به پیدایش اشکال جدید ارگانیسم های دریایی از جمله پلانکتون ، چتر دریایی ، کریل، و انواع ماهی ها منجر شد. موجوداتی که در منطقه گرگ و میش زندگی می کنند از مواد ارگانیکی که از سطح اقیانوس پایین می آیند به عنوان غذا استفاده می کنند.

کارشناسان در مطالعه خود، پوسته های کوچک فسیل شده حاصل از گل و لای موجود در کف دریا را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند تا نحوه تغییر و تنوع موجودات در اعماق دریا را مرور کنند. دانشمندان شواهدی از مهاجرت گونه های زنده از سطح ، به اعماق اقیانوس ها را طی 15 میلیون سال بدست آورده اند.

دانشمندان در توضیح این امر گفته اند که اعماق اقیانوس سردتر شده و "برف" ارگانیک با گذشت هر روز بیشتر و بیشتر به اعماق آب فرو رفته و این امر منجر به پیدایش اشکال عجیب و غریب موجودات دریایی در اعماق اقیانوس شده است. دانشمندان می‌گویند، نتایج این تحقیق نگرانی ها در مورد وضعیت آینده اقیانوس ، به دلیل گرم شدن آنها  را که در پی تغییرات اقلیمی رخ می‌دهد افزایش داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر