19:11 19 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

برنامه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بیشترین سود را برای چین خواهد رساند.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت بین المللی بیمه «اویلر هرمس»، به این نتیجه گیری رسیده است که برنامه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، برای تحریک اقتصاد آمریکا، پشتیبانی قابل توجهی از شرکای تجاری این کشور خواهد داشت و چین بیشترین سود را از آن خواهد برد.

پیش بینی می شود هزینه کل این برنامه طی دو سال آینده 1.9 تریلیون دالر باشد.

کارشناسان انتظار دارند که در نهایت 360 میلیارد دالر به واردات کالاها و خدمات افزایش یابد، زیرا بخش تولید ایالات متحده وقت کافی برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده را نخواهد داشت.

از این تعداد 60 میلیارد دالر "هدیه" برای چین خواهد بود.

به تعقیب آن، مکسیکو/مکزیک بیشترین را خواهد داشت و این به علاوه 45 میلیارد دالر از صادرات می باشد.

همچنین در ادامه آلمان 22 میلیارد دالر اضافی و انگلیس - 16 میلیارد دالر دریافت می کنند.

با بررسی رشد درآمد صادرات نسبت به تولید ناخالص داخلی، ابتکار بایدن بیشترین سود را مکسیکو/مکزیک (به علاوه 1.7 درصد تولید ناخالص داخلی) ، ویتنام (1.4 درصد) و ایرلند (1.3 درصد) خواهد برد.

قبل از برنامه محرک اقتصاد، صادرات چین به ایالات متحده طی دو سال 115 میلیارددالر و با 87 و 132 میلیارد مکسکو و کانادا 73 و 121 میلیارد تخمین زده شده بود.

با این حال شرکت بیمه اولر هرمس معتقد است که اقتصاد ایالات متحده در سال 2021 5.3 درصد و در سال 2022 3.8 درصد رشد و در ماه دسامبر، به ترتیب رشد 3.6 و 3.1 درصدی انتظار می رفت.

این تغییر به این معنی است که خانواده ها سریعتر هزینه پس اندازهای جمع شده در زمان بحران را مصرف می کنند.

بدین ترتیب، این برآورد نسبتاً متوسط ​​به نظر می رسد - گلدمن ساکس انتظار دارد، رشد ناخالص داخلی یک باره هشت درصدی رشد داشته باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر