20:30 16 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا خطاب به مهاجران، از جمله شهروندان مکزیک که قصد ورود غیر قانونی به آمریکا را دارند گفت: به آمریکا نیایید.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با کانال تلویزیونی ABC در رابطه به افزایش بحران مهاجرین غیرقانونی در مرز های این کشور گفت: به مهاجرین می‌توانم بوضوح این پیام را بدهم که به اینجا نیایید؛ قصبه‌ها، شهرها و کشور خود را رها نکنید.

بایدن در ادامه گفت: بسیاری از مهاجرین غیرقانونی را که به آمریکا می‌آیند، باز پس می‌فرستیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا عدم تخمین این افزایش یک اشتباه بود یا خیر؟ گفت: همگان باید بدانند که در طول دو سال اخیر یعنی هم در سال 2019 و هم 2020 نیز در تعداد مهاجرین غیرقانونی افزایش ثبت شده‌است.

او با تاکید بر اینکه در دو سال گذشته موج مهاجرت به آمریکا صعودی بوده، اعتراف کرد که روند فعلی می‌تواند شرایط بدتری را رقم زند و افزود: می‌توانم کاملاً واضح بگویم که به اینجا نیایید، شهر یا جامعه خود را ترک نکنید.

بایدن با این ادعا که آنچه اتفاق می افتد نتیجه نگرش بسیار نرم وی نسبت به مهاجران غیرقانونی است، مخالفت کرد و گفت سیاست‌های وی بهتر از آنچه تصور می‌کنید، عمل می‌کند.

اخیرا وزارت امنیت داخلی ایالات متحده اعلام کرد که این کشور باید آماده ورود تعداد بی سابقه مهاجران غیرقانونی از آمریکای مرکزی در و دهه گذشته باشد.

پیش از این، بایدن وضعیت اضطراری وضع شده توسط همتای پیشین خود دونالد ترامپ، را در رابطه با وضعیت مرز ایالات متحده و مکزیک لغو کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر