23:06 20 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 04
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا گفت، رئیس جمهور روسیه بهای مداخله در انتخابات 2020 آمریکا را خواهد پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک،جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ABC ادعا کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تاوان دخالت در انتخابات های آمریکا را خواهد پرداخت اما از بیان جزییات آن خودداری کرد.

این ظهارات را رئیس جمهور ایالات متحده به دنبال  نشرگزارش اطلاعاتی آمریکا مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات آمریکا اظهار داشت.

جامعه اطلاعاتی آمریکا روز گذشته (16 مارچ)  گزارش محرمانه ای را درباره دخالت خارجی در انتخابات 2020 منتشر کرد و در آن نتیجه گرفت که پوتین ناظر بر تلاش های گسترده ای با هدف سیاه نمایی نامزدی بایدن بوده است.

بایدن در مصاحبه با این شبکه تلویزیونی ضمن اشاره به اینکه در نشست سران در جنوری سال جاری به پوتین در خصوص پاسخ احتمالی هشدار داده بود، گفت: "او (بهای این مداخله را) پرداخت خواهد کرد."

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم ماه نوامبر سال 2020 برگزار شد و در آن جو بایدن با کسب اکثریت آرا دونالد ترامپ را شکست داد.  

آمریکا در سال های اخیر بارها روسیه را به مداخله در امور سیاسی این کشور ازجمله انتخابات متهم کرده است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به گزارش اطلاعاتی اخیر آمریکا گفت: ادعای جامعه اطلاعاتی آمریکا مبنی بر مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور جعلی و بی اساس است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر