04:05 23 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

سفارت روسیه در واشنگتن نامه هایی از شهروندان آمریکایی دریافت کرده است که در آنها از اظهارات مقامات دولت ایالات متحده در مورد، روسیه عذرخواهی نموده اند

به گزارش اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن گفت: «من می خواهم با کمال قدردانی از شهروندان ایالات متحده که برای حمایت از توسعه روابط دوستانه بین روسیه و آمریکا نامه های را به سفارت ارسال کرده اند ، ابرز تشکر و قدردانی داشته باشم».

سفیر خاطرنشان كرد كه موضع آمریكایی ها ، "كه می فهمند گفتگوی بین كشورها باید بر اساس احترام و برابری متقابل باشد" ,وی را تحت تأثیر قرار داده است.

 آقابی آنتونوف افزود: «این رویكرد شهروندان آمریكایی نشان می دهد كه پتانسیل عادی سازی روابط بین مردم روسیه و آمریكا همچنان باقی است."

رئیس ماموریت دیپلماتیک روسیه در آمریکا ابراز امیدواری کرد که مقامات آمریکایی به حرف رای دهندگان گوش فرا دهند و "روند فروپاشی بیشتر روابط تقابل آمیز را متوقف کنند".

گفتنی است پیش از این، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ABC ادعا کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تاوان دخالت در انتخابات های آمریکا را خواهد پرداخت اما از بیان جزییات آن خودداری کرد.

آقای بایدن در پاسخ به این سوالِ جورج استفانوپولوس که پرسید آیا با شناختی که از ولادیمیر پوتین دارید، فکر می‌کنید او یک قاتل است؟؛ ضمن تایید با حرکت رو به جلو و پایین سرش، گفت: «همینطور فکر می‌کنم». 

رئیس‌جمهور پوتین در واکنش به این اظهارات رئیس جمهور آمریکا  برای وی آرزوی سلامتی کرد و یادآور شد که وقتی ما انسان ها و کشورهای دیگر را ارزیابی و قضاوت می‌کنیم، به مثابه آن است که در آینه می نگریم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر