07:25 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه روسیه در صحبت با رسانه های چین در مورد ماهیت دیپلماسی کشور های غرب صحبت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در آستانه سفر به چین در مورد سیاست کنونی ایالات متحده و متحدانش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «کشور های غرب نحوه استفاده از دیپلماسی کلاسیک را فراموش کرده اند. دیپلماسی رابطه بین مردم است، دیپلماسی یعنی توانایی گوش دادن به همدیگر، شنیدن همدیگر و توانایی یافتن تعادل منافع ».

وی گفت: هنگامی که یک مکالمه در سطح دیپلماتیک شکل اولتیماتوم را پیدا می کند و از شریک انتظار می رود که "اشتباهات خود را بپذیرد" و با خواسته های مطرح شده موافقت کند ، این دیپلماسی نیست.

وزیر امور خاجه روسیه با اظهار تاسف در این خصوص گفت: «به محض اینکه شرکای غربی ما (که از چنین روش هایی استفاده می کنند) با یک برخورد مودبانه روبرو شوند، بلافاصله به تحریم ها روی می آورند».

 به عنوان آخرین نمونه وزیر امور خارجه روسیه گفت: «اتحادیه اروپا ه بهانه ای ساختگی، روسیه را به چیزی متهم کرد که هیچ کس ثابت نکرده است،و حتی بدون ارائه حتا یک واقعیت یا ثبوت، تحریم های را علیه فدراسیون روسیه اعلام کرد».

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که مسکو از شکل گیری ائتلاف گسترده کشورهای مخالف تحریم‌های یک‌جانبه، حمایت می‌کند و معتقد است که اعمال محدودیت‌‌های یکجانبه، ابزاری غیرقانونی برای رسیدن به اهداف سیاسی و اقتصادی خاص است.

وزیر امور خارجه روسیه، امروز- دوشنبه، برای یک دیدار کاری به شهر گویلین در جنوب چین سفر می‌کند و در آنجا با "وان ایی" همتای چینی خود مذاکراتی را انجام خواهد داد.

گفتنی است، پیش ازاین در تاریخ 19 مارچ، در ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، روسیه اصطلاح جدیدی را برای توصیف اقدامات رهبران غربی ابداع کرد.

 زاخارووا نوشت: "سرگئی لاوروف یک اصطلاح جدید علوم سیاسی را معرفی کرده است: « دیپلماسی عجیب رهبران غربی».

وی گفت این پدیده جدید در لغت نامه تعدادی از رهبران غربی ظاهر شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر