20:38 04 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه‌ افغانستان تأیید کرده است که دست‌کم 4 شهروند افغانستان در مرز ایران و ترکیه در اثر گیرافتادن در هوای سرد و توفانی جان باخته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک،  وزارت خارجه افغانستان روز دوشنبه (2 حمل)، اعلام کرد که به تازه‌گی خبرها و تصاویری در رسانه‌ها به نشر رسیده است که نشان می‌دهد، شماری از شهروندان افغانستان در اثر گیرافتادن در هوای سرد و طوفانی در مرز ایران و ترکیه جان باخته‌اند.

وزارت خارجه گفته است که جان باختن چهار شهروند افغانستان و نجات یافتن دو تن دیگر در منطقه چالدران ارومیه را تأیید می‌کند.

طبق اعلام این وزارت، سفارت‌های افغانستان در انقره و تهران مراسم تکفین جان باخته‌گان را به جاآورده و دو جسد تاکنون به خانواده‌های‌شان سپرده شده‌اند.

در خبرنامه وزارت خارجه آمده است که این قضیه را به کمک شاهدان عینی، مقام‌های ایرانی و ترکی با جدیت پی‌گیری می‌کند.

به گفته وزارت خارجه، دو گروه جست‌‌وجو به منطقه سانحه در قلمرو مرزی ایران و ترکیه (که 800 کیلومتر از تهران و حدود 1200 کیلومتر از انقره فاصله دارد) اعزام شده‌اند.این وزارت در مورد زمان حادثه جزییات نداده است.

با این حال وزارت امور خارجه از شهروندان کشور خواسته است که از سفرهای غیرقانونی که خطر مرگ را به ‌همراه دارد، بپرهیزند و فریب قاچاق ‌بران انسان‌ را نخورند.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر