11:46 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر لزوم فاصله گرفتن کشورها از نظام‌ مالی تحت کنترل غرب، عدم استفاده از دالر را یکی راه‌های کاهش خطر تحریم‌های آمریکا دانست و افزود: برای کاهش خطرات تحریم‌ ها ما نیاز به تقویت استقلال تکنولوژیکی داریم.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید با تغییر به واحدهای پول جایگزین و فاصله گرفتن از به‌کارگیری دالر، می‌توان از خطر تحریم‌های آمریکا کاست.

لاوروف در مصاحبه با یک رسانه چین گفت: «باید خطرات تحریم‌ها را از طریق تقویت استقلال تکنولوژیکی خود، به وسیله استفاده از واحدهای پول ملی به جای دلار، کاهش دهیم. باید از استفاده کردن از نظام‌های پرداخت بین‌المللی که تحت کنترل غرب است،‌ فاصله بگیریم».

  وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه آمریکا قصد دارد توسعه تکنولوژیکی روسیه و چین را محدود کند، تاکید کرد که لازم است مسکو و پکن، استقلال خود را از تکنولوژی های غربی تقویت کنند.

او افزود: برای کاهش خطرات تحریم‌های آمریکا ما نیاز به تقویت استقلال تکنولوژیکی داریم.

وزیر خارجه روسیه در این باره توضیح داد: «آنها دستورکار ایدئولوژیک خود با هدف حفظ تسلط را از طریق ممانعت کردن از پیشرفت دیگر کشورها، پیش می‌برند. این سیاست در مقابل روند عینی و در طرف اشتباه تاریخ قرار دارد».

  گفتنی است پیشتر روسیه  اعلام کرده بود که سهم دالر آمریکا و یورو در تبادلات ارزی خود را کاهش داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر