19:35 16 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نظامیان روسی ویژه خنثی سازی مین در ادامه جستجوهای خود در ادلب سوریه موفق به کشف غاری شدند که توسط تروریست‌ها برای نگهداری غذا و دارو از آن استفاده میکردند.

به گزارش اسپوتنیک، دگروال رومان بیسمرتنی، سرپرست تیم مهندسی نیرو های مسلح روسیه در سوریه گفت، نظامیان روسی در عملیاتی توانسته‌اند غاری را در مرز ولایت های ادلب و حماه منهدم کنند که برای تأمین غذا و دارو از سوی تروریستان استفاده می شد.

به گفته رومان بیسمرتنی، گروه های تروریستی «جیش الایزا و جبهه النصرا» متناسب با نیازهای خود مجموعه ای از غارهای مخفی واقع در یک گودال بین تپه ها را انتخاب کردند که باغ های زیتون بر روی آنها کشیده شده بود. این باغ ها مخفیگاه تروریست ها را از دید توپخانه و  نیرو های هوایی محفوظ نگه میداشت.

گفته می‌شود که شبه نظامیان سال 2018 این مکان ها را ترک کرده بودند. در سال 2021 ، نظامیان روسیه بیمارستان صحرایی بزرگی را در اینجا تخریب کردند.

غاری کوچکتری در همان حوالی کشف شد که برای نگهداری مواد غذایی و دارو از آن استفاده می‌شد. این غار شامل 4 محوطه اتاق مانند برای استقرار 20 تا 30 نفر و نگهداری دارو و مواد غذایی  بود.

این غار از بالا تقریبا نامرئی بود و از کنار آن یک خط برق فشار قوی عبور می کرد و همین امر باعث شده بود تا این گروه تروریستی بتواند مدت زمان زیادی این غار را مخفی نگه دارد.

شبه نظامیان این غار را با برق تأمین کرده بودند. بر روی دیوارها اسامی شبه نظامیانی با رنگ سرخ نوشته شده بود که در آنجا قرار داشتند. احتمالا در آن اتاق، شبه نظامیان استراحت می کردند. وسایل شخصی نیز وجود داشت».

دهقانان محلی اعتراف می کنند که هنوز از رفتن به این غار وحشت داشتند زیرا تروریستان می توانستند قبل از ترک غار آن را ماین گذاری کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر