02:19 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

برخی گزارش ها می‌رساند که گنجشک ها در نزدیکی چرنوبیل، جایی که سالها پیش حادثه انفجار نیروگاه هسته‌ای رخ داده بود، و همچنان در در سراسر اوکراین شروع به مردن نموده اند.

به گزارش اسپوتنیک، پارک بیوسفری زیست محیطی – رادیواکتیوی چرنوبیل در صفحه خود در فیسبوک اعلام کرد که گنجشک ها در  چرنوبیل و در تمام مناطق اوکراین با خطر نابودی مواجه شده اند.

این نتایج بر اساس شمارش پرندگان که سال گذشته توسط دانشمندان این ذخیره گاه انجام شد گرفته شده است. نتایج نشان داد که گنجشک در فهرست بیشترین پرندگان  قرار نگرفت  این نتایج هم در خصوص گنجشک های خانگی و هم گنجشک های صحرایی صدق می کند.

البته خاطرنشان می شود که گنجشک ها هنوز با خطر نابودی کامل مواجه نیستند اما به دلیل فعالیتهای مخرب انسانی احتمال دارد در گروه خطر قرار بگیرند.

 پیش از این در پارک بیوسفری زیست محیطی – رادیواکتیوی چرنوبیل یک پروانه نادر به اندازه یک پرنده  به نام  (Catocala fraxini) -  پرورش داده شد. این یکی از بزرگترین پروانه ها در اوکراین و اروپا است که  طول بال های آن می تواند به 45 میلی متر برسد و طول بال پروانه هنگام پرواز 110 میلی متر است. این پروانه ثبت کتاب سرخ اوکراین شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر