01:41 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت، که در عملیات تلافی‌جویانه، بار دیگر میدان هوایی بین‌المللی ابها در جنوب عربستان را هدف حمله پهپادی قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات پهپادی ارتش این کشور در عمق عربستان سعودی خبر داد.

او امروز سه‌شنبه در حساب توییتری خود با اعلام این خبر نوشت: «در راستای پاسخ مشروع و طبیعی به تشدید عملیات و محاصره کامل [ائتلاف سعودی] علیه کشور ما، یگان پهپادی ظهر امروز عملیات تهاجمی علیه میدان هوایی بین ‌المللی أبها انجام داد».

او گفت، که این عملیات با پهپادهای دوربرد قاصف ۲ کی صورت گرفته و اصابت این پهپادها به هدف تعیین شده دقیق بوده است.

ارتش یمن پیش‌تر نیز این میدان هوایی را که میزبان جنگنده‌های ائتلاف سعودی است، هدف قرار داده است و طی یک هفته اخیر این میدان هوایی هدف پنج عملیات پهپادی بوده است.

یادآوری می کنیم، که ائتلاف عربستان سعودی از بیم حملات راکتی و پهپادی، در طول جنگ علیه یمن، پرنده‌های مهاجم خود را در مراکز غیرنظامی مستقر کرده است تا یمنی‌ها را به عنوان کسانی که مناطق غیرنظامی مانند فرودگاه‌ها را هدف قرار می‌دهند، معرفی کند. میدان هوایی ابها در کنار پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط جزو میدان هوایی هایی هستند که بیشترین حملات هوایی این ائتلاف علیه یمن از این دو مکان انجام می‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر