14:09 22 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

نشریه امریکایی نشنال اینترست در مقاله جدید اش پنج کشتی قدرتمند نیروی دریایی روسیه را فهرست کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، این نشریه امریکایی در مقاله اش نوشته است که روسیه از اتحاد جماهیر شوری «گسترده» (اگرنگوییم بزرگتر) نیروی دریایی به ارث برد که به دلیل کمبود بودجه در دهه 90 به فروپاشی مواجه شد. با این حال، بعداً کرملین یک برنامه جدید ناوگان در مقایس بزرگ از جمله مدرنیزاسیون کشتی‌های قدیمی و ایجاد کشتی های جدید را تصویب کرد.

در میان پنج کشتی قدرتمند روسی، نویسنده این مقاله از کشتی جنگی زمناو هسته‌ای پطر کبیر، گل سرسبد ناوگان شمالی، بزرگ‌ترین کشتی جنگی نام برد.

Тяжелый ракетный крейсер Петр Великий
Сайт Dover-Marina.com
Тяжелый ракетный крейсер "Петр Великий"

دومین کشتی در این فهرست، زیردریایی هسته‌ای کنیاز ولادیمیر کلاس بوری است. این کشتی با راکت‌های بولاوا مجهز است. خاطرنشان می‌شود که این زیردریایی در سال 2020 وارد خدمت شد و تا سال 2027 نیروی دریایی روسیه با شش زیردریایی دیگر مجهز خواهند شد.

© Sputnik / Oleg Kuleshov
Атомный подводный ракетный крейсер "Князь Владимир"

سومین کشتی قدرتمند نیروی دریایی روسیه در این فهرست – زیردریایی هسته‌ای «کازان است» از کلاس یازن‌ ام است. نویسنده تاکید کرد که ان را با یک زرادخانه قابل توجه متمایز می‌کند و با راکت‌های کروز کالیبر-ام با برد 4500 کیلومتر مجهز است.

© Sputnik / Sergey Mamontov
Спуск на воду атомного подводного крейсера "Казань" ВМФ России

یکی دیگر از این کشتی‌ها در این فهرست کشتی مارشال اوستینوف است که پس از نوسازی به راکت‌های کروز P-1000 Vulkan و سیستم دفاع هوایی کا33 اواس‌ای9 و همچنان مجموعه اس-300 مجهز شده است.

© Sputnik / Alexander Galperin
Большой десантный корабль "Королев", ракетный крейсер "Маршал Устинов" и большой десантный корабль "Иван Грен" на репетиции парада в честь Дня Военно-морского флота в Кронштадте

پنجمین کشتی قدرتمند، کشتی «Gremyashchiy» است. این کشتی قادر به پرتاب راکت‌های کروز ابرصوت زیرکن و همچنان مجهز به سیستم پرتاب عمودی هشت مرحله‌ای راکت‌های کالیبر و اونیکس است.

Корвет проекта 20385 "Гремящий"
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر