08:03 19 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت انرژی عربستان سعودی از هدف قرار گرفتن یکی از مخازن سایت فرآورده‌های نفتی ولایت جیزان این کشور در پی حملات پهپادی ارتش یمن خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت انرژی عربستان سعودی بامداد جمعه از وقوع آتش‌سوزی در یکی از مخازن سایت فرآورده‌های نفتی در ولایت جیزان این کشور در پی حملات پهپادی ارتش یمن خبر داد.

ائتلاف متجاوز سعودی تا بامداد جمعه از مقابله با ۸ پهپاد ارتش یمن که به مناطق مختلف سعودی ارسال شده بودند خبر داده است.

سخنگوی وزارت انرژی عربستان گفت: این گلوله روز پنجشنبه ساعت 21:00 به وقت مسکو بر روی تاسیسات سقوط کرد. در نتیجه گلوله باری، آتش سوزی در یکی از مخازن ترمینال رخ داد. تلفات جانی نداشته است.
در این بیانیه آمده است: عربستان سعودی "حمله ناجوانمردانه" علیه اهداف حیاتی را به شدت محكوم می كند.

یادآوری می کنیم، که در یمن از اگوست 2014 درگیری ها آغاز گردید و در سال 2015 ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی وارد جنگ شد. 

تجاوز نظامی ائتلاف عربی به یمن امروز وارد هفتمین سال می‌شود. جنگی نابرابر که به گفته مقامات سازمان ملل بدترین فاجعه‌ انسانی حال حاضر جهان را رقم زده است.

از آغاز تجاوز ائتلاف سعودی به یمن تا پایان ژانویه 2021، 6 هزار و 190 زن و کودک یمنی جان خود را از دست داده‌اند و 6 هزار و 898 نفر دیگر زخمی شده‌اند. افزون بر این، بر اساس میانگین از هر هزار تولدی که در یمن صورت می‌گیرد، 27 نوزاد مرده به دنیا می‌آیند.

حوثی ها در پاسخ به حملات هوایی مواضع خود از سوی هواپیماهای سعودی به طور مداوم مناطق مرزی در جنوب غربی پادشاهی را گلوله باران می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر