10:19 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بسیاری از رایانه های دارای ویندوز قربانی یورش نسخه جدید ویروس خطرناک Purple Fox شده اند.

به گزارش اسپوتنیک،  GuardiCore سازمان امنیت سایبری نوشته است، که بسیاری از رایانه های دارای ویندوز قربانی یورش نسخه جدید ویروس خطرناک Purple Fox شده اند.

این سازمان خاطرنشان می شود، که پیش از این نرم افزار مخرب با استفاده از مجموعه های کلید of استفاده و ایمیل های فیشینگ توزیع می شد و اکنون ماژولی کرم مانند دریافت کرده است. در نتیجه، آلوده شدن یک دستگاه Purple Fox را قادر می سازد تا سایر سیستم های ویندوز موجود در شبکه را اسکن کرده و به آنها حمله کند.

به گفته کارشناسان، از ماه می سال 2020 ، تعداد حملات نسخه جدید این بدافزار 600 درصد افزایش یافته و به ده ها هزار مورد رسیده است. پیش از این، کارمندان GuardiCore بیش از 90 هزار حمله به کاربران را ثبت کرده بودند. محققان همچنین معتقدند، که هکرها قادر به تزریق نرم افزارهای خطرناک در نزدیک به دو هزار سرور خطرناک بودند.

بنفش روباه طوری طراحی شده است که از دید قربانی در امان باشد. به عنوان مثال، پس از آلوده کردن رایانه، این نرم افزار یک rootkit - مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری که اقدامات بدافزار را پنهان می کند - راه اندازی می کند.

پیش از این ، متخصصان Avast شش راه را برای دستیابی به حریم خصوصی در اینترنت نام بردند. آنها در مورد اینکه چگونه کاربران می توانند خطر سرقت هویت را کاهش دهند و امنیت خود را ارتقا دهند صحبت کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر