18:30 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور پیشین امریکا با اشاره به حادثه حمله به کنگره که 5 کشته برجا گذاشت، از مهاجمان دفاع کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین امریکا روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای از طرفدارانش که روز ششم جنوری با حمله به ساختمان کنگره روند تایید آرای «جو بایدن» را مختل کردند و حادثه‌ای مرگبار را رقم زدند، دفاع کرد. وی گفت آن‌ها هیچ تهدیدی برای قانون‌گذارانی که در آنجا جمع بودند تا پیروزی رقیب وی را تایید کنند، ایجاد نکردند.

او در یکی از برنامه‌های شبکه «فاکس نیوز» گفت نیروهای امنیتی در حال آزار طرفداران وی که به ساختمان کنگره حمله کردند، بودند، در حالی که هیچ اتفاقی برای معترضان چپگرا نمی‌افتد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، وی در عین این که تایید کرد این افراد نباید وارد ساختمان می‌شدند، گفت: بعضی از آن‌ها وارد شدند و آن‌ها پولیس و نیروهای گارد را می‌بوسیدند و بغل می‌کردند. می‌دانید آن‌ها روابط بسیار خوبی داشتند. تعداد زیادی از مردم وارد و سپس خارج شدند.

بر اسا این گزارش، بیش از ۳۰۰ نفر تاکنون در ارتباط با این حمله مرگبار بازداشت شده‌اند. به گفته مقامات، احتمالاً دستکم ۱۰۰ نفر دیگر با اتهاماتی در این خصوص روبرو خواهند شد.

حمله به کنگره در روز ششم جنوری پس از آن رخ داد که ترامپ در یک سخنرانی به امید تغییر نتیجه انتخابات از طرفدارانش که در واشنگتن تجمع کرده بودند، خواست همه توان خود را برای وی بکار بگیرند.

در پی این حادثه روند استیضاح او برای بار دوم کلید خورد که در نهایت سنا وی را از اتهام برانگیختن این شورش تبرئه کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر