15:08 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

شبکه اجتماعی فیس‌بوک صفحه رئیس جمهور ونزوئلا را به بهانه آنچه اشاعه اطلاعات نادرست درباره بیماری کرونا خواند، موقتاً بسته کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، به گفته یک سخنگوی شرکت فیس‌بوک، این شبکه اجتماعی صفحه نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا را به بهانه اشاعه اطلاعات غلط درباره «کووید-۱۹» بسته کرد.

فیس‌بوک مدعی است، که مادورو دارویی را برای درمان کرونا تبلیغ کرده که شواهدی در تایید آن وجود ندارد. این شرکت همچنین ویدئویی که مادورو در آن از داروی «کارواتیویر» حرف می‌زند را هم غیرفعال کرده است.

این سخنگو گفته است: ما راهنمایی‌های سازمان جهانی بهداشت را دنبال می‌کنیم که می‌گوید در حال حاضر هیچ درمانی برای این ویروس وجود ندارد. به دلیل نقض مکرر قوانین خود، ما همچنین این صفحه را برای ۳۰ روز بسته می‌کنیم، در این مدت تنها قابل خواندن خواهد بود.

وزارت اطلاعات ونزوئلا به درخواست برای اظهارنظر در این خصوص پاسخ نداد.

مادورو پیش‌تر گفته بود، که او و متحدانش از سوی شرکت‌های بزرگ شبکه‌‌های اجتماعی مورد تبعیض قرار می‌گیرند که از جمله آن‌ها تعلیق خودسرانه حساب‌هایشان است.

رئیس‌جمهور ونزوئلا به طور متداول از شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر استفاده می‌کند و گاهی سخنرانی‌های خود را به صورت زنده در این شبکه‌ها پخش می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر