21:08 04 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک منبع تاکید دارد یک‌شنبه شب برنامه ریزی شده است که کانتیرها در زمان جزر و مد برداشته شود. اما کشتی به کمک بوکسیل شروع به حرکت شد.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع از اداره این کانال سوئز می گوید که تلاش ها برای باز کردن کانال نتیجه نداد، آنان سعی خواهند کرد که کشتی را روز یک‌شنبه از گل دوباره آزاد کنند.

او افزود که یک‌شنبه شب برنامه ریزی شده است که کانتیرها در زمان جزر و مد برداشته شود. اما کشتی به کمک بوکسیل شروع به حرکت شد.

او گفت: "متاسفانه، امروز نشد، امروز کارهای اضافه برای لایروبی انجام می‌شود. تلاش مجدد در زمان جزر و مد دوباره انجام خواهد شد".

منبع دیگر از اداره این کانال تاکید دارد: "هیچ اطلاعاتی در مورد حرکت کشتی وجود ندارد، اما نشانه های مثبتی برای امر پیدا شده است".

روز 23 مارچ، کشتی کنتینربر 400 متری  با 224 هزا رتن بار در 151 کیلومتری کانال سوئز به گل نشست و این کانال را مسدود کرد.

شایان ذکر است که خسارت روزانه از انسداد کانال سوئز  حدود 9 میلیارد و 600 میلیون دلار اعلام شد. این محاسبه بر اساس قیمت متوسط بارها که روزانه از این کانال عبور می کند انجام شده است. 

حادثه، تا 185 کشتی در انتظار عبور از کانال سوئز بودند. هر روز 50 کشتی از این کانال عبور می کند.

مسدود شدن کانال سوئز توسط کشتی کانتینردار اور گوین باعث شد تا حرکت چندین نفتکش از این گذرگاه مهم بین‌المللی و پرتردد مختل شده و قیمت نفت افزایش یابد. اتفاقات اخیر در کانال سوئز نه تنها از کاهش بیشتر قیمت نفت جلوگیری کرد بلکه بخشی از افت شب گذشته آن را جبران کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر